BEŞİKTAŞ – GALATASARAY MAÇI NOTLARI

4 min read

Çok uzun zamandır futbolda adaletin, standardın ve dürüst oyunun olmaması tıpkı hayattaki susuzluk gibi. Her şeyi kasıp kavuruyor ve aslında hepimiz kaybedeceğiz farkında değiliz. C.Ç. denen zat eyyamın kralıdır ve güya marka hakemimizdir. Ama maçın iki kere kırılma anı olmuş ve ikisinde de ev sahibi takım lehine karar vermeyi canı istemiştir. Kırmızı kart konusu daha önceki örneklere göre biraz niyete biraz da topun nerede olduğuna bakmak gerekirken doğrudan karar vermeyi seçmiştir. Canı istemiş karşılıklı faulleri vermemiştir. Ama şu bir gerçektir ki 1 kişi eksik oynaması gereken rakip olacak iken tercihini deplasman takımı lehine kullanmıştır. Ve işin ilginç yanı Lyundama’nın ıskası ile gol olmasa 10 kişi ile rakibe kendi seti ile bariz pozisyon vermeyen bir takım vardı sahada. Lyundama için maçın adamı olacakken yaptığı tek ıska ile her şeyi berbat etti diyeceğim ama yine de o ana kadar hiç top sektirmediği için çabasını takdir etmemek haksızlık olur.
AFGalatasaray notlarına gelince;

Kaleci:

Doğru dürüst tehlikeli top gelmedi ama ilk yarıdaki karşı karşıya pozisyonda iyi yer tutup belki de rakibin iyi bir vuruş yapmamasına sebep olmuş olabilir. Ama ilk golde ayak içi ile topun gideceği yeri sahadaki herkes tahmin edebilirken, Okan ters tarafa yatmak gibi bir hamle yaptı ve bunu anlamam mümkün değil. Üstelikte çok hızlı olmayan bir plase iken. Muslera umarım eski formunda dönersin, iyi de edersin.
Puan: 3.0

Defans hattı:

Lyundama maç boyunca neredeyse hatasız oynamış olacaktı, ta ki o ıskayı geçene kadar. Bütün emeğine yazık etti umarım kârlı bir şekilde transferini gerçekleştirebiliriz. Marcao ise yine iyi oyun kurdu ve bir tane kritik hata yaptı. Kanat beklerinin de genel olarak vasat bir görüntü çizdiklerini söylemek gerek.
Puan: 4.0
Mutlaka okuyun; UEFA NE YAPAR?

Orta saha:

Taylan hariç gerisi yalan demiştim daha önce bu sefer Arda kış şartlarında erken hırpalanmış olabilir. Etebo ise pozisyon üretecek kadar derin pas yapamasa da topla güzel çıkışları oldu ama asiste dönebilecek akıllı paslar da beklememek lazım. B. denen zatı muhterem hakkında daha önce söyledim.
Puan: 4.5

Hücum hattı:

Diagne için söyleyeceklerimi söyledim ama bu maçta bence şanssız şekilde oyundan atıldı. Oğulcan’ın karar ve pas tercihlerinde zamanla geliştirmeye ihtiyacı var. Akbaba artık taraftarda da kabak tadı vermeye başladı. Hızlı çıkış yapabilecek bir Aktürkoğlu neden seçilmedi bilemiyorum.
Puan: 4.0

Fatih Terim:

Fatih Hoca bu kadar kaotik bir ortamda takımı iyi mücadele ettirdi ama olmadık kartlar ve hatalara çözüm pek de mümkün değil. Akbaba ısrarında bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Umarım ya bir iki de olsa transfer olur ya da içimizden yeni bir transfer çıkartır.
Puan: 5.0

Atanmışlar:

Özette yazdığım gibi C.Ç. denen zat eyyamın kralıdır ve güya marka hakemimizdir. Ama maçın iki kere kırılma anı olmuş ve ikisinde de ev sahibi takım lehine karar vermeyi canı istemiştir. Kırmızı kart konusu daha önceki örneklere göre biraz niyete biraz da topun nerede olduğuna bakmak gerekirken doğrudan karar vermeyi seçmiştir. Canı istemiş karşılıklı faulleri vermemiştir. Ama şu bir gerçektir ki 1 kişi eksik oynaması gereken rakip olacak iken tercihini deplasman takımı lehine kullanmıştır.
Puan: 2.0
http://www.galatasaray.org

cimbom
GS LOGO

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment