GALATASARAY – HATAY MAÇI NOTLARI

2 min read

Galatasaray bu hafta geçen haftanın üzerine belki koyamadı ama Kayseri maçındaki gibi bir puan kaybı olmadı şükür. Alanya’nın yenildiği bir hafta bu puanı alarak zirve ile aynı çıtaya çıkmak önemli idi. Zaten bu haftadan itibaren tepedeki 4 takım ile aşağısı arasında ufak bir puan farkı da oluşmaya başladı. 

AFGalatasaray notlarına gelince;

Kaleci:   

Üzerine gelen bir iki tane şutu sektirmedi. Bir kaç tane de ileri çıkıp iyi zamanlama ile tehlikeyi önledi ama bu çıkışların birisi hatalıydı ve rakip oyuncu biraz dikkatli vursa gol olabilirdi. Ayrıca bir tane de yerden gelen paralel topu sektirdi ve ciddi pozisyon oluştu. Yani Fatih bildiğimiz gibi oynamaya devam ediyor.

Puan: 6.0

Defans hattı:   

Zaman zaman hatalı yer tutumalar ve adam kaçırma sıkıntıları yaşasalarda gole yemedikleri için idare ettiler diyelim. Geçen haftanın üzerine en çok koyamayan bölgemiz denilebilir.

Puan: 7.2

Orta saha:   

Taylan ile başlayalım, bu maçta golle sonuçlanabilecek bariz bir pas hatası oldu. Maçlarda genelede hatasız oynadığından bu pozisyon gözüme battı benim. Genel olarak çok çalışan bir ekipti ama üretkenlikte bu maçlık bir sıkıntı oldu. Takımın genel havası kolay bir maç olacağı olsa gerek aşırı konsantre değiller gibi geldi. Ömer Bayram için gol asistine kadar resmen rakip takıma destek için oynuyor sandım. Her topu ezmişti, bir tane işe yarar pas attı o da gol oldu.

Puan: 7.5

RİZE – GALATASARAY MAÇI NOTLARI

Hucum hattı:   

Diagne saç baş yolduracak pozisyonları kaçırmaya fakat en olmadık pozisyonda da gol atmaya devam ediyor. Ali Yavuz’a nazar değmesin ve sakatlık uzak dursun. Kerem ise aslında bunları hep yapabilecek bir oyuncu ve daha uzun süreler almaya devam edecektir.

Puan: 7.9

Fatih Terim:   

Fatih hoca geçen haftanın kazanan kadrosunu koruyarak bir şeyler anlatıyor herkese ve özellikle oyuncularına. Maçtan önceki ropörtajı çok güzeldi. 

Puan: 8.0

Atanmışlar:   

VAR sisteminin doğru kullanılması zaman zaman bizim maçlara da denk geldi demişti önceki maçta. Bu maçta ise ilk yarıdaki bariz el ile oynamayı nedense görmediler.  

Puan: 6.5

http://www.galatasaray.org

cimbom
GS LOGO

 

 

2Comments

Add yours

+ Leave a Comment