GALATASARAY 0 – 1 GİRESUN

2 min read

Tamam iyi transferler yaptık ama henüz iyi takım olmadık. Yetenekli ve kendini ispat etmiş oyuncular ile mevcut oyuncuları ve hatta mümkün ise genç bir oyuncuyu harman edip iyi bir karma yapmamız gerekiyor. Bu maçta öyle yada böyle mağlup olmayı hak edecek bir durum yoktu ayrıca. Ama görünen o ki Abdülkerim’de her an ölümcül hata yapma potansiyeli var. Teknik heyetin de taraftarın da aklının bir kenarında bu hep bulunmalı. Üç yerli oynatma zorunluluğu öyle bir meret ki eğer üç yerli oyuncu da gününde değil ise maç boyu onlardan bir veya ikisini izlemek zorundasın. Üçünü birden değişmek mevcut yerli rotasyonu ile de zor görünüyor. Bu maç özelinde bana kalsa Kerem de Emre de ikinci yarı oyundan çıkmalı, hatta mümkün ise yeni stoper gelince Abdülkerim bile kenarda beklemeli. Kısaca 3 yerli kuralı her şeyi bozuyor.

ANTALYA 0 – 1 GALATASARAY

Uzun zaman sonra ilk ciddi maç için Nef Stadını dolduran taraftarın çoğu bu maçın kaybından çok basit hata yapan oyuncu için üzülmüştür. Yeni transferlerdeki kalite gelecek beklentisinden bir şey kaybettirmiyor bence. Bu maçtan sonra üzerine Nelson da giderse çok ciddi stoper ihtiyacı doğacağı görülüyor. Ben Kazımcan’ın üçüncü yerli olması seçeneğinin daha uygun olabileceğini düşünüyorum. Böylece orta sahada Oliviera, Torreria, Mithjo ve Mertens ile birlikte tek santrfor oynayabiliriz.

Yeni oyuncular ve taraftarlar için en azından yenilgi olmasa daha tesellisi olurdu ama topun canı var derler. Tek önemli pozisyon gelir gol olur, karşı kaleci çizgiden çıkarır. Yeni başlamış bir sezon için enseyi karartmaya gerek yok. Bu takımda herkesin biraz daha zamana ihtiyacı var ve açık seçik görünüyor. Biz taraftarlara düşen her zaman destek vermek ve alkışlamaktır. Hiç kimse merak etmesin bu takım takım olunca önünde kimse duramayacak.

GALATASARAY

+ There are no comments

Add yours