GALATASARAY – ST. JOHNSTONE

3 min read

Bu sefer bir kaç tane yeni transferimiz ile birlikte Avrupa Ligi eleme turu maçını geçen sene İskoçya ligini 6. sırada bitiren St. Johnstone takımı ile oynuyoruz. Ege ve Akdeniz bölgemizde çıkan yangınlar sıradan orman yangını olmayı çoktan aştılar ve çaresizce olana bitene odaklanınca çok sevdiğimiz futbol maçının bile tadı kaçtı. Umarız bu kara günleri de kısa sürede aşarız.

Futbol takımının tüm unsurlarının da maça kötü bir psikoloji ile çıkması muhtemel, bakalım odaklanabilecekler mi? Bütün bunlar olurken TFF yine geçen sene kaldığı yerden devam ediyor. Alacak verecek konusu kesinleşmemiş Oğulcan Çağlayan’a borçlu muamelesi yapıp lisans vermeyerek yönetmelikte açıkça yazan hükmü uygulamayan bir tahkim var karşımızda. Üstelik daha geçen senenin başında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından tarafsız olmadığına dair karar olmasına rağmen hiç bir şey yokmuş gibi devam eden hukuk kuralları yapıyor bunu.

UEFA NE YAPAR?

Uzun zamandır ilk kez bu kadar net ve açık bir şekilde Galatasaray Spor Kulübü tarafından bu hukuksuz kurulların tamamı istifaya davet edildi. Yine geçen sene olduğu gibi Avrupa maçından önce TFF tarafından dikkat dağıtacak bir karara daha imza atmış oldular.

Bu maça gelmeden önce başkan Burak Elmas’ın yine çok açık bir şekilde Falcao ve Feghouli ile devam etmeyeceğimizi açıklaması da daha önceki yıllara göre oldukça net bir tavır olarak dikkat çekti. Bakalım bu iki futbolcuda gerçekten profesyonel mi yoksa oynamasam da olur para garantici mi? Bu durumda yönetim kendilerine tercih etme ve takım buna fırsatını da oldukça önceden vermiş oldu.

Bu sene kurulan genç ağırlıklı Galatasaray takımının maçları beni daha çok meraklandırmaya başladı. Ayrıca transfer sezonu sonuna kadar bir kaç tane daha transferin beklendiğini de açık açık söyledi Fatih Terim. Şunu açıklıkla söylüyorum ki ben Avrupa Ligi’nde bu ve bundan sonraki maçların olup olmayacağından çok eğer takım hazır değilse elenmeyi tercih ederdim. Çünkü puan alamadığımız her maç önümüze daha güçlü rakipleri getiriyor. Bu sene varsın Avrupa olmasın, ama seneye kadar taş gibi bir takım olsun hangi lig olacağı fark etmez eze eze gidelim. Yaz ortasında da hazır ve takım gibi bir takımımız olsun.

http://www.galatasaray.org

+ There are no comments

Add yours