GENÇLERBİRLİĞİ – GALATASARAY MAÇI NOTLARI

3 min read

Bu maçın bundan önceki maçlara göre oyun kurgusundaki tek fark oyuncuların kaleye şut çekmek konusundaki denemeleri idi. Nitekim kilidi açan gol de böyle bir şekilde gelişti. Bir kaç tanesini de kaleci güzel çıkardı. Rakibin kümede kalmak için daha fazla üzerimize gelmesi beklenirken bulundukları yeri hakkettiklerini gösteren bir oyun sergilediler. Belki de rakibin adından biraz çekinmiş olacaklar ya da bize karşı tüm hocaların diğer takımlarda oynattığı topun olduğu yerde rakipten daha fazla oyuncu bulundurarak oyunu kitlemek ve tesadüfen bulursak bir gol atmak. Ama bu hesap sahada tutmadı çünkü erken gelen gol her şeyi alt üst etti. Fatih Terim forvette ve orta sahada farklı kombinasyonlar deneyerek rakibi de şaşırtmak istiyor ve Babel uzaktan şut atabilen bir oyuncu olduğundan onu tercih etti Mustafa’nın yerine, ancak bence Mustafa’nın şut çekebileceği bir set kurulabilirse takımda topa en hızlı vuran oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bir de sağ ve sol kanat oyuncularımız defans elemanları olunca adam eksiltmeden maçı tamamladılar. Sadece sol kanattan oyuncu değişikleri sonrasında sıfırdan orta yapabildik. O yüzden savunma yönü daha az olan Sarachi ve Yeldlin sıfıra inebildikleri için tercih ediliyorlar. Halil kumaş olarak iyi bir golcü ve mutlaka takımda kalmalı diye düşünüyorum bonservisi pahalı gelecekse en azından 1 sene daha kiralık denenebilir.

Maçın önüne geçilecek ve manipüle edilecek pozisyon Gedson’un aya yapılan darbesi. Bu ve benzeri pozisyonlar sadece bize uygulandığından biz kırmızı kart olarak şartlandık ama bizden başka takımlarda bunlara sarı kart çıkıyor, o yüzden herkese uygulanan bize de uygulandı bu sefer. Oysa attığımız 3. golde VAR denen şeyin ne işe yaradığını hepimize tekrar gösterdi bizim kadrolu VAR hakemimiz. Oyuncunun arkası dönük iken topun omuz ve alt kısmına temas ettiğini el ile oynadı şeklinde görmek da ancak bunlara yakışırdı şaşırtmadılar.

Yine söylüyorum bu devran hep böyle gitmeyecek. Ben bu haftadan sonra her hafta tekrar tekrar şu cümlemi yazacağım;

“Hata yaparsak biz yaparız ve biz yeniliriz bu da futbolda var ama tarihin en tutarsız hakem kararları bize karşı bir sezona sığdı ve bu çok normalmiş gibi yapan tüm yüzsüzleri tarih yazacak.” Bizim maçlarımızı Fatih Terim Kazandırır da Fatih Terim kaybettirir de! Bu arada kimse şeref kelimesini bazıları ağzına almasın o stad çoktan yıkıldı. 

AFGalatasaray notlarına gelince;

Kaleci:
Muslera
Puan: 7.0

Defans hattı:
Ömer Donk Marcao Şener
Puan: 7.0

Mutlaka okuyun; UEFA NE YAPAR?

Orta saha:
Emre A. Gedson Kerem Taylan
Puan: 7.0

Hücum hattı:
Halil Babel
Puan: 7.0

Fatih Terim:
Puan: 7.0

Atanmışlar:
Puan: Yok

http://www.galatasaray.org

cimbom
GS LOGO

+ There are no comments

Add yours