Avusturya’yı elediğimiz maçın son anlarında kalecimiz Mert nasıl mucize bir kurtarış yaptı ise Hollanda kalecisi de bizim maçta aynısını bize yaptı. Bir tane de Zeki’nin çok kötü vurduğu topu defans bir kaleci kurtarışı gibi başka bir mucizeye imza atarak çıkardı ve ayrıca Kerem’in kaçırdığını da saymıyorum. Koskoca maçın son 15 dakikası iki santraforu da içeri atarak ve hücum ederek gerçek Türkiye gibi oynadık. Neden çünkü 2-1 geride idik. Bir duran toptan attığımız gol olmasa muhtemelen tüm maçı kendi sahamızda oynayıp onların hata yapmasını bekleyecektik. Böyle bir oyun taktiği olur mu? Yüzyıllardır söylüyoruz biz savunma ekolü bir ülke değiliz. Bak 5 kişi savunma önüne de 4 kişiyi de koysan yine gol yeriz yine yeriz. Rakip gol atamamış ise ya onlar çok beceriksizdir ya da bizim kaleci mucize peşinde. Sen bir ülkenin teknik direktörü isen önce Türk futbolunu bir araştır, geçmiş maçlara bak nereye geldiğinin farkında ol be adam.

Bam Bam Bam

Uzun yıllar takımın genç, koşan yetenekli oyuncu eksiği varken şimdi oldukça geniş ve Avrupa görmüş iyi bir oyuncu havuzundan oynatmadığın iki santraforu takıma alarak adeta hepimiz ile dalga geçtin. Kuntz daha yolun çok başında idi ama belki ki oyuncuların azmi ve kararlılığı ile sana rağmen ve bu kötü oyun taktiğine rağmen buralara kadar geldiler. Bilmem farkına vardın mı ne zaman oyuncular toplu halde önde baskı yapıp rakibi hataya zorlasa biz pozisyon bulduk onlar topu hep kaybetti. Pres oyununun sonucu budur zaten ve top bir şekilde bizde kalır. Oysa sen daha maçın başında topu rakibe verip kendi kale çizgimizde duvar örmeye kalktın. Bu saatten sonra ne kadar anlatsak boş. Turnuvanın başından beri maç skoruna bakmadan tekrar edip durdum Montella bu şekilde devam etmemeli. Oynattığı çağ dışı futbol taktiğini gitsin Adana’da uygulasın.

uefa

EURO 2024 SON 8

Eoru 2024 son 4 takımına bir bakınca kendi oyun akışında kendi gol atamamış Fransa ve kendi taraftarının bile ıslıkladığı İngiltere ile bizi yenen Hollanda ve nihayet İspanya. Futbolun adaleti varsa bu turnuvayı İspanya kazanmalı. Oyun olarak beceri ve gol sayısı olarak en çok heyecan veren takım onlar ve bence kim gelirse gelsin iki takımı da geçip Şampiyon olacaklar.

Bizim takımımız daha yolun başında ve bu gençler daha çok birlikte oynayacaklar. Bizim her turnuvaya bir şekilde katılmamız ve asgari bu başarıları sürekli hale getirmemiz lazım. Ama önce bizi bilen, hucumu seven taktiği ve oyun kurgusunu bilen daha tecrübeli bir hoca bulmamız lazım. Futbolcular da bunun farkında ve geleceğe umutla bakmamak için hiç bir sebep yok.

TFF

bayrak
ay yıldız bayrak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir